Zamki z kartonu

pebaro-zrob-to-sam-drewn_4336Świetnym sposobem na zabawę w czasie deszczu, gdy nie da się wyjść z mieszkania, jest budowanie zamku z kartonowych pudeł. Jeśli w ostatnim czasie kupowaliśmy lodówkę, telewizor albo inny sprzęt, który przyjechał do nas w dużym pudle, nie wyrzucajmy go. Gdy zbierzemy kilka takich kartonów, dajmy je dzieciom wraz z nożyczkami i taśmą klejącą, a powstanie ciekawa konstrukcja, w której będzie można bawić się przez kilka dni. Z pudełek wybudować można dom, zamek, rakietę – wszystko, co tylko przyjdzie do głowy naszemu dziecku.

Im większy domek, tym więcej dzieci może się bawić w jego wnętrzu. Jeśli do zabawy dostarczymy pudełka o bardzo różnej wielkości, mogą nawet powstać tunele, którymi dzieci będą się przedostawać do innych części domku, a w ścianach mogą powstać otwory ułatwiające wchodzenie i wychodzenie oraz obserwację, czy dziecku nic się nie stało we wnętrzu konstrukcji, na przykład czy nie zasłabło.

Jeśli nie mamy pudeł, możemy też skorzystać z bogatej oferty sklepów internetowych, które zauważyły, że dzieci lubią takie zabawy. Zamki i domki można kupić i otrzymać pocztą, a następnie wystarczy tylko je złożyć i można przystąpić do pomalowania ścian, na których narysowane są różne wzory. To dodatkowa funkcja tych kartonowych domków, która rozwija umiejętności manualne. W takich domkach dzieci mogą spędzić wiele godzin, bawiąc się na różne sposoby w zależności od swoich upodobań. Jeśli znudzą im się, bez trudu możemy je wyrzucić do pojemników na makulaturę, a następnie kupić nowe, w całkiem innym klimacie niż poprzedni domek.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

Copyright © 2018 Portal Zabawowy · All rights reserved · WordPress Theme designed by Theme Junkie