Zabawy rozwojowe dla dzieci

Dziecko, aby się czymś zajęło, wcale nie musi spędzać wielu godzin na oglądaniu bajek. Istnieją naprawdę bardzo ciekawe zabawy dla 2-letnich dzieci. Wystarczy trochę kreatywności, aby sprawić, że nasz maluch nie będzie się nudził. Zabawy nie wymagają jakiś specjalnych rzeczy, których nie moglibyśmy dostać w pierwszym lepszym sklepie.

Można organizować zabawy dla 2-letnich dzieci, a można także organizować zabawy dla większej ilości dzieci. Jedną z najprostszych i zarazem ciekawszych zabaw jest z pewnością malowanie kamieni. Nie będziemy potrzebować wiele rzeczy, aby się w nią bawić. Jej zaletą jest także to, że można się w nią bawić zarówno w domu jak i w plenerze. Wystarczą kamienie oraz farby. Wówczas dziecko będzie mogło malować kamienie w sposób przez siebie wybrany. Będzie mogło uruchomić swoją wyobraźnię i nie będzie się nudziło. Najczęściej efektem takiej zabawy jest powstanie całej armii przeróżnych stworów, którymi później dziecko się bawi. W ten sposób tworzy sobie samo zabawki. Aby takie zabawy dla 2-letnich dzieci były jeszcze ciekawsze to można najpierw zabrać dziecko na podwórko, tak aby samo zebrało sobie potrzebne kamienie. Wówczas w jeszcze większym stopniu będzie ono zaangażowane w zabawę. Oczywiście można wprowadzić do zabawy wyzwanie. Można zlecić wykonanie dziecku jakiś konkretny malunek na kamieniu. Wówczas będzie musiało ono dotrzeć do określonego celu. Inne ciekawe zabawy dla 2-letnich dzieci to na przykład „ziemniaczek-zbijaczek”. Do zagrania w tę grę potrzebne nam będą kartki papieru, kolorowe długopisy i kredki. Oczywiście ilość będzie zależała od tego ile dzieci będzie grało w tę grę. Na kółeczkach, ziemniaczkach malujemy cyfry, a później dziecko musi ułożyć liczby od największej do najmniejszej czy też odwrotnie. Później łączy się ziemniaczki, ale w taki sposób, aby linie nie przecinały się. To gra, która wymaga skupienia od dziecka i w której będzie musiał uruchomić swoją wyobraźnię. Szukając ciekawej zabawy dla 2-letnich dzieci nie możemy zapominać o pacynkach. Te sprawdzają się w każdym przypadku. Tworzyć pacynki można na przykład z papieru, skarpetek czy też rękawiczek. Nie ma tutaj praktycznie żadnych ograniczeń. Taki zabawy dla 2-letnich dzieci zachęcają je do myślenia, uczą kreatywności. Dziecko dowiaduje się także jak konstruować poszczególne elementy. Później pacynki można wykorzystać do zabawy w teatrzyk. Jest to bardzo dobra zabawa edukacyjna. Jakie są jeszcze zabawy dla 2-letnich dzieci? Inspiracji można szukać wszędzie. Można na przykład zaprosić dziecko do kuchni, aby wspólnie stworzyć sałatkę owocową.

Owoców latem wszyscy mamy pod dostatkiem w domu. Są one świeże i mają wiele witamin. Warto to wykorzystać. Dziecko na pewno będzie bawiło się smakami oraz kolorami owoców. Dodatkowo dostarczy do swojego organizmu wiele witamin. Ciekawe zabawy dla 2-letnich dzieci to także historyjki obrazkowe. Dziecko będzie mogło stworzyć swoją własną bajkę. Wystarczy dać mu karteczki oraz kredki. Można także wykorzystać stronę odwrotną do tego, aby na niej coś namalować. Wówczas opowieść będzie jeszcze ciekawsza.

comment closed

Copyright © 2018 Portal Zabawowy · All rights reserved · WordPress Theme designed by Theme Junkie