Zabawy na przyjęciu urodzinowym

Urodziny są dla dziecka naprawdę bardzo ważnym wydarzeniem. Na pewno chciałoby, aby wyglądało ono niczym z bajki. Jeśli już zatem decydujemy się na organizację przyjęcia urodzinowego dla naszego dziecka to będzie nas czekało sporo pracy. Będziemy musieli zaplanować wszystko – od wysłania zaproszeń, przez wybór menu, aż po zaplanowanie zabawy na urodzinach. Wszystkiego tego trzeba dopilnować. Inaczej nasze dziecko przeżyje zawód.

Zabawy na urodzinach stanowią bardzo ważny element, gdyż nie można doprowadzić do tego, aby dzieci się nudziły. Tylko kiedy cały czas będą coś robiły, zapamiętają ten czas na bardzo długo i będzie im się podobał. Kiedy będziemy planować przyjęcie urodzinowe to koniecznie musimy spisać listę wszystkich gości. Musimy także przygotować tort oraz poczęstunek. Muszą być także prezenty dla solenizanta oraz prezenty za udział w grach i zabawach. Oczywiście przygotowując zabawy na urodzinach trzeba wziąć pod uwagę wiek uczestników imprezy. Trzeba także udekorować pokój. Każde przyjęcie urodzinowe musi mieć oczywiście odpowiednio przygotowaną oprawę. Trzeba przygotować wystrój. Powinien być on kolorowy oraz wesoły. Wówczas dzieci będą się na nim dobrze czuły. Na pewno będą zadowolone. Warto udekorować wnętrze różnego rodzaju balonami, serpentynami. Kubeczki oraz talerzyki także powinny być kolorowe. Nie mogą być szare i nudne. Jeśli chodzi o zabawy na urodzinach to można być tutaj bardzo kreatywnym. Można na przykład rysować na balonach. Aby przygotować tę zabawę trzeba przygotować balony oraz pisaki. Ciekawe zabawy na urodzinach to także mumie. Dzieci można podzielić na grupy. Wówczas dzieci owijają się papierem toaletowym. Dzieci mają przy tej zabawie naprawdę sporo frajdy. Mogą trochę nabałaganić i pobawić się. Dzieci owijają się papierem od szyi do stóp. Drużyna, która wszystko to zrobi najdokładniej wygrywa. Przygotowując zabawy na urodzinach warto zwrócić uwagę także na grę, która nazywa się figury woskowe. Dzieci będą tańczyły, a kiedy muzyka ucichnie to wówczas dzieci zastygają w bezruchu. Tworzą one tytułowe figury woskowe.

Wygrywa ta osoba, która najdłużej wytrzyma w bezruchu. Inne, bardzo ciekawe zabawy na urodzinach to na przykład ciepło, zimno. Jedna osoba wychodzi z pokoju. Kiedy wychodzi to wówczas inne osoby, które zostały w pomieszczeniu chowają jakiś przedmiot. Po powrocie do pokoju dziecko będzie musiało odnaleźć schowane rzeczy. Pozostałe dzieci muszą naprowadzić je do tej rzeczy. Mówią „ciepło, zimno” w zależności od tego, gdzie znajduje się przedmiot i w jakiej odległości od niego znajduje się dziecko. Warto także zainteresować się grą, która nazywa się króliczki. Dzieci mają za zadanie kicać po podłodze w rytm muzyki. Później króliki zastygają w bezruchu. Króliki które się poruszą odpadają z gry. Zabawy na urodzinach muszą być urozmaicone. Można także przygotować grę, która nazywa się jakie to zwierzę. Dzieci ją uwielbiają. Ich zadaniem jest odgadywanie głosów poszczególnych zwierząt. Można naśladować naprawdę różne zwierzęta, zarówno te domowe jak i te dzikie.

comment closed

Copyright © 2018 Portal Zabawowy · All rights reserved · WordPress Theme designed by Theme Junkie