Zabawy na niepogodę

Kiedy pada deszcz, a na podwórku jest zimno, warto sięgnąć po jakieś gry towarzyskie dla dzieci. Jest to naprawdę bardzo dobra forma spędzania czasu. Lepiej bawić się w gry towarzyskie niż na przykład posadzić dziecko przed komputerem czy przed telewizorem. Wiele dzieci przenosi się w świat wirtualny.

Gry towarzyskie dają natomiast możliwość przebywania z innymi osobami, a także rozwijania swoich umiejętności, cech charakteru. Jeśli rodzice będą spędzać przy grach czas z dzieckiem to na pewno wytworzy się między nimi jakaś większa więź. Oprócz tego dziecko będzie nam wdzięczne, że spędzamy z nimi czas. My także będziemy się przy takich grach bardzo dobrze bawić, więc będzie to korzyść także dla rodziców. Gry towarzyskie, bez względu jakie wybierzemy, będą uczyły dziecko strategii wygrywania, a także przegrywania. To drugie jest bardzo ważne. Grając w gry towarzyskie z naszym dzieckiem nie możemy dawać mu wygrywać. Musimy nauczyć go przegrywać, bo inaczej ciężko będzie mu w życiu. W normalnym świecie, w przyszłości będzie spotykało się z różnymi sytuacjami, będzie przeżywało zawody. Jeśli nie nauczy się przegrywania to na pewno nie poradzi sobie z nimi w sensie emocjonalnym. Gry towarzyskie uczą bowiem panowania nad emocjami oraz pokazują dziecku jak ma się ono zachowywać w momencie, kiedy przegra. Gry towarzyskie oprócz tych wszystkich aspektów edukacyjnych i wspierających rozwój psychiczny dziecka, mają także dostarczać im zabawy. Warto także wspomnieć o umiejętnościach społecznych. Poprzez granie w gry dziecko będzie uczyło się, jak powinny wyglądać kontakty międzyludzkie, będzie je rozwijało, będzie widziało, że są ważne. Oczywiście gry towarzyskie to także nauka logicznego myślenia. Gra taka potrafi zmusić dziecko do zapamiętania czegoś, poznania się z wszelkiego rodzaju liczbami oraz literkami. Na pewno warto inwestować w gry towarzyskie i kupować je swojemu dziecku. Oczywiście wybierając grę dla naszego dziecka, trzeba być świadomym tego, że gra musi być dopasowana do wieku naszego dziecka. Inaczej dziecko nie zrozumie reguł gry. Im mniejsze dziecko tym bardziej przejrzyste powinny być reguły.

Oczywiście zasady mogą być zmieniane przez osoby grające, ale trzeba to ustalić już na samym początku, tak aby dziecko miało pewność, co musi robić. Gry towarzyskie mogą także pozwolić na rozwianie jakiś wątpliwości. Warto obserwować nasze dziecko podczas gry. Jeśli nie będzie umiało ono przegrywać to wówczas trzeba dowiedzieć się co jest tego przyczyną. Bywa, że dziecko nie umie przegrywać, bo ma zaniżone poczucie własnej wartości. Jeśli to odkryjemy to będziemy mogli mu pomóc. Jednak, aby to odkryć trzeba grać z dzieckiem, spędzać z nim czas i obserwować je. Wszystko to możemy osiągnąć grając właśnie w gry towarzyskie. Można za ich pomocą także motywować swoje dziecko. Oprócz tego to dobry sposób na odprężenie, trening koncentracji oraz współpracy. Na pewno warto wprowadzać do gier elementy rywalizacji. Dzięki temu dziecko będzie uczyło się wytrwałości.

comment closed

Copyright © 2018 Portal Zabawowy · All rights reserved · WordPress Theme designed by Theme Junkie