Zabawa z synem to frajda dla każdego ojca

swimming-pool-765312_1280Nic nie cieszy tak, jak obserwowanie rosnącej pociechy, która wyrasta niemalże na Wasze podobieństwo. Szczególnie to uczucie radości występuje wówczas, kiedy pociecha jest tej samej płci co rodzic, no bo w ten sposób tez wyraża się przecież właśnie to podobieństwo. Tak więc syn staje się podobny do swojego taty, a córeczka do mamusi. I jeden rodzic i drugi jest dumny ze swego dziecka i przeszczęśliwy bez względu na jego płeć. Ale jednak jest coś w tym, że właśnie taka podobizna pod każdym względem przynosi szczególny rodzaj radości. Mamy i taty radość jest tym większa, że mają w pamięci opowiadania swoich rodziców o tym, jak to było jak byli mali. I bardzo często właśnie te opowiadania swoich rodziców znajdują pokrycie w tym, co widzimy we własnych dzieciach i wtedy właśnie widzimy to niezwykłe podobieństwo. To coś, dzięki czemu możemy powiedzieć to przysłowiowe „cały ojciec” albo „cała mamusia”. A musicie się zgodzić, że powiedzenie do synka, że jest z niego „cała mamusia” raczej nie brzmi ani dobrze ani nazbyt przyjemnie dla ucha.

Ale właściwie to nie o podobieństwie chcieliśmy napisać ten artykuł a o tym, jak wiele radości dostarcza rodzicom zabawa z dziećmi. Zabawa, w której objawiają się nieznane dotąd umiejętności Waszych pociech. Szczególnie duża jest radość ojca z zabawy z synem. Dlaczego? Ponieważ mężczyźni, a przynajmniej zdecydowana większość, to po prostu duże dzieci. Dlatego duże dziecko i małe dziecko mogą znaleźć ze sobą wiele wspólnych cech i wiele wspólnych radości. A tymi radościami są oczywiście chłopięce zabawki, które ojcowie kupują swoim synom na potęgę. Nie bezinteresownie oczywiście. Przecież wiadomo, że każdy tata wybiera dla swojego dziecka takie zabawki, jakie sam chciałby mieć w dzieciństwie. Warto docenić, jakie to jest bezkompromisowe rozwiązanie. Dziecko , czyli syn w tym przypadku, dostaje od taty prezenty, z których cieszą się potem oboje. I właśnie ta radość ojca i syna przy wspólnych zabawkach wspólnymi zabawkami jest szczególnie godna uwagi.

Każdy tata cieszy się z tego, że syn dorasta. W końcu przecież zmieniają się też zabawki. Do wieku dziecka na poziomie kilkunastu lat zabawa z dzieckiem zabawkami dziecka jest wielką frajdą. Chyba każdy zewnętrzny obserwator zauważył nie raz, że zanim dziecko pobawi się swoją nową zabawką to tato zdąży ją już poskładać, przetestować a czasem nawet i popsuć. Ale jak powyżej napisaliśmy to wszystko zmienia się, kiedy syn osiąga wiek nastolatka. Wtedy na horyzoncie pojawiają się zabawki, z których każdy syn i ojciec cieszą się najbardziej. Bez względu na to jakie są to zabawki i jakakolwiek epoka nie nastąpi to zawsze będą one przynosić wspólną radość zarówno ojcom jak i synom. Obecnie takimi zabawkami są konsole. Konsole do gier oczywiście. Zobaczcie tylko, jak bardzo dzisiejsi ojcowie cieszą się, kiedy dziecko dostanie z jakiejś okazji nową grę na swoją konsolę właśnie. Wtedy tata nie opuszcza swojego synka nawet na krok, a w szczególności drugiego do kompletu kontrolera do konsoli. I nawet jeśli powyższy tekst został napisany z przymrużeniem oka to i tak jest w nim wiele ziarenek prawdy. O czym wiedzą wszyscy ojcowie.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

Copyright © 2018 Portal Zabawowy · All rights reserved · WordPress Theme designed by Theme Junkie