Sylaby do zabawy

Jedną z najlepszych i najbardziej kształcących gier jest z pewnością gra sylaby do zabawy. Jeśli nie mamy pomysłu na to, jak spędzić popołudnie z naszym dzieckiem, to powinniśmy zainwestować i kupić ją. Nasze dziecko na pewno nie będzie się przy niej nudziło. Dodatkowym atutem gry sylaby do zabawy jest to, że kształci. Specjaliści potwierdzają, że gra może wpływać na umiejętność analizy oraz syntezy sylabowej wyrazów u dzieci. Dzieci nie lubią się uczyć. Robią wszystko, aby tego uniknąć. Wolą się bawić. To do rodzica należy, aby dostarczyć dziecku takich zabawek, które zapewnią jego odpowiedni rozwój psychiczny oraz fizyczny.

Wybór jest ogromny, dlatego trzeba skupić się na tym, co akurat będzie odpowiadało naszemu dziecku. Gra sylaby do zabawy jest grą uniwersalną. Będzie się przy niej bawiło dobrze każde dziecko. Każde dziecko czegoś także się nauczy podczas tej gry. Gra sprawia, że u dziecka wykształca się koordynacja wzrokowa i słuchowa. Oprócz tego dziecko nabywa także koncentrację słuchową. Będzie to mu bardzo pomocne w przyszłości, podczas nauki. Jak każda gra, sylaby do zabawy będzie uczyła przestrzegania określonych reguł. Dziecko będzie musiało współpracować i trzymać się reguł. Będzie uczyło się zatem współpracy i posłuszeństwa. Warto wspomnieć o tym, że gra sylaby do zabawy, polecana jest nie tylko rodzicom, ale także logopedom oraz nauczycielom, którzy chcą wprowadzić dziecko w świat liter, głosek i wyrazów. Potwierdza to zatem to, że gra jest nie tylko zabawą, ale zawiera ona także charakter edukacyjny. Na czym polega gra sylaby do zabawy? Przede wszystkim trzeba wybrać prowadzącego. Ta osoba będzie układała potasowane karty oraz rozdawała je uczestnikom gry. Każdy z uczestników gry sylaby do zabawy otrzyma taką samą ilość kart, które zawierają ilustracje. Gracze będą odwracali karty i będą liczyć kropki. Później będzie wybierało rysunek, którego nazwa będzie miała taką samą liczbę sylab. Jak widać zasady gry są trochę skomplikowane, więc gra będzie mogła zainteresować tylko dzieci starsze, które już wcześniej miały do czynienia z wyrazami, umieją czytać. Dzięki grze będzie mogło poprawić swoje umiejętności i rozwijać je. Po wyborze obrazka kartę kładzie się na stole i wymawia się wyraz. Oczywiście dzieli się go na sylaby. Tak stanowią przecież zasady gry. Grę sylaby do zabawy wygra ten uczestnik, który jako pierwszy zostanie bez kart. Oznacza to, że osoba ta umiała podzielić na sylaby największą liczbę sylab.

Zabawa będzie trwała długo, gdyż gra sylaby do zabawy jest wyposażona zarówno w 55 kart biedronek jak i 55 ilustracji. Oczywiście w zestawie znajduje się także plansza do gry, pionki oraz kostka. Każda gra ma także dołączoną instrukcję. Dzięki niej uczestnicy wiedzą, jak grać w grę. Grać w grę można nawet w pięć osób. Grać można bardzo długo, ale zazwyczaj wszystko to trwa do trzydziestu minut. W grę sylaby i zabawy można grać w czterech wariantach. Można grać w wariant z grami oraz w wariant z kartami i planszą. Warto dodać także, że grę będzie rozpoczynał najmłodszy uczestnik gry.

comment closed

Copyright © 2018 Portal Zabawowy · All rights reserved · WordPress Theme designed by Theme Junkie