Puzzle – nauka cierpliwości dla dzieci i rodziców

puzzle-673250_1280Każdy rodzic marzy o tym, żeby jego dziecko rozwijało się bez najmniejszych problemów, żeby rozwój dziecka przebiegał wręcz podręcznikowo. To oczywiście możliwe i zazwyczaj tak bywa, ale na każdym etapie rozwoju dziecka rodzice muszą się postarać o to, żeby wszystko szło zgodnie z planem. Rozwój dziecka można wspierać i właściwie w nim uczestniczyć poprzez zajmowanie się i aktywizowaniem psychofizycznym swojej pociechy. Stąd też Nasze propozycje w tym miejscu właśnie na zabawy z dziećmi, które sprawią, że będą się rozwijać w stu procentach prawidłowo. Można oczywiście korzystać z mądrych książek a nawet porad specjalistów w dziedzinie zajmującej się prawidłowym rozwojem dzieci, ale wystarczy po prostu aktywnie dzieckiem się zajmować i poświęcać mu odpowiednią ilość czasu na gry i zabawy.

Świetną zabawą z dzieckiem będzie na pewno układanie puzzli. To zabawa, która zaktywizuje logiczne myślenie oraz inteligencję przestrzenną, od której zależy późniejsze odnajdywanie się dziecka w przestrzeni, która go otacza. Jeżeli chcecie, żeby Wasze dziecko miało zdolności twórczego myślenia i jednocześnie potrafiło świetnie współdziałać przy realizacji jakiegoś celu to zacznijcie układać ze swoim dzieckiem puzzle. I co najważniejsze, można to robić już od najmłodszych lat dziecka. Nawet z dwulatkiem układanie puzzli przynosi świetny efekt, chociaż oczywiście wówczas całe układanie jest po Naszej stronie bo co jak co, ale po dwuletnim dziecku nie można się spodziewać tego, że będzie potrafiło ułożyć chociaż kilka tak aby do siebie pasowały.

Układanie puzzli to oczywiście nauka dla dzieci ale również ogromnie ważna szkoła dla dorosłych. Dzięki tej zabawie dorośli uczą się cierpliwości i to zarówno tej do układania puzzli jak i tej do własnych pociech. No bo nic tak nie uczy cierpliwości jak sytuacja, w której Wasza pociecha rozwali Wam cały efekt Waszej pracy ciesząc się przy tym niemiłosiernie. Uśmiech dziecka jest wtedy najważniejszy i jego radość, ale chcąc nie chcąc trzeba zacząć wszystko układać od nowa.

Puzzle można kupić w różnych wielkościach i różnych ilościach. Na pewno najlepiej dla małych dzieci kupić puzzle duże, których jest około trzydziestu sztuk. Te największe to już naprawdę duże kawałki, więc bardzo fajnie się je układa, a dzieci bardzo szybko dostrzegają uroki wspólnej zabawy i wspólnego układania. Im starsze dziecko tym bardziej można zwiększyć poziom trudności, ale oczywiście lepiej nie przesadzić, żeby nie okazało się, że nie będziemy sami w stanie tych puzzli ułożyć.

Jeżeli chcielibyście, aby rozwój Waszych dzieci przebiegał naprawdę książkowo to musicie sami, drodzy rodzice, włożyć w to wiele pracy. Ponieważ najważniejszy dla rozwoju dziecka jest oczywiście czas spędzany z rodzicami. Tego czasu na gry i zabawy rozwijające dzieci i aktywizujące ich inteligencję nic nie zastąpi. Nie wystarczy dać dziecku tabletu, co ostatnio jest bardzo modne, ale trzeba dzieckiem zajmować się tak bardzo jak tylko się da. Dzieciom trzeba poświęcać czas i pokazywać możliwości, jakie dają mądre i kształcące zabawki. Dlatego właśnie polecamy puzzle, jako najlepsze rozwiązanie w kwestii wspierania rozwoju dziecka.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

Copyright © 2018 Portal Zabawowy · All rights reserved · WordPress Theme designed by Theme Junkie