Pasja naszego malucha

Już od najmłodszych lat dziecko wykazuje zainteresowanie przeróżnymi przedmiotami oraz zabawami. Trzeba je obserwować i przygotować ciekawe zabawy, które będą rozwijały jego zainteresowania i pasje. Tylko takie, ciekawe zabawy je zainteresują. Niektóre dzieci marzą o tym, aby być piłkarzem, inne aby być pilotem, a jeszcze inne aby być muzykiem. Dla jednych zatem ciekawe zabawy to gra w piłkę, dla innych bawienie się instrumentami muzycznymi. Dzieci nie mają tak naprawdę sprecyzowanych zainteresowań. To od rodzica zależy czy odkryje w dziecku talent, hobby.

Być może będzie to dla niego w przyszłości pasją, a nawet sposobem na życie. Niezależnie od tego, jeśli zauważymy u naszego dziecka zainteresowanie jakimś tematem to powinniśmy pomóc mu się w tym wszystkim rozwijać. Niektóre osoby dorosłe, wybierając ich zdaniem ciekawe zabawy dla dziecka popełniają ogromne błędy. Ojciec, który chciałby aby jego syn został piłkarzem zmusza dziecko do takich zabaw. Nie pozwala dziecku odnaleźć swojej prawdziwej pasji. Tak jest w wielu przypadkach. Nie można swoich niespełnionych ambicji próbować przelewać na dziecko. To nigdy nie wyjdzie mu na dobre. Organizując zatem ciekawe zabawy dla dziecka obserwujmy je i dokładnie przyglądajmy się czy na pewno interesują go one. Obserwacja to klucz do sukcesu. Idealnym czasem na takie eksperymenty są na przykład wakacje. Można zapytać dziecko czy nie chciałoby na przykład pojechać na obóz artystyczny czy też na obóz sportowy. Lepiej żeby samo wybrało sobie miejsce. W późniejszych latach także trzeba zwracać na to wszystko uwagę. Nie możemy zapisywać dziecko na dodatkowe zajęcia, które nie są zgodne z jego oczekiwaniami. Ciekawe zabawy nie zawsze będą bowiem wiązały się z zainteresowaniami dziecka. Kiedy wydaje nam się, że naszemu dziecku dane zajęcia będą odpowiadały, ale kilkukrotnie będzie ono wracało z zajęć niezadowolone to oczywiście nic straconego. Zawsze można zajęcia zmienić. Nie ma ku temu żadnych przeszkód. Jeśli dziecko nie będzie zainteresowane danym tematem to na zajęciach samo będzie wymyślało sobie ciekawe zabawy, będzie rozrabiało i przerywało pracę całej grupy. Lepiej nie dopuszczać do takich sytuacji, bo nasze dziecko będzie postrzegane jako łobuz, a uczestnictwo w zajęciach i tak nie przyniesie mu żadnych korzyści. Jeśli będziemy wybierać zajęcia dodatkowe dla dzieci to zawsze warto brać tutaj pod uwagę różne aspekty.

Warto sprawdzić nie tylko ich cenę, ale także to w jakiej odległości od naszego domu będą się one odbywały. Jeśli będą się odbywały na drugim końcu miasta to wówczas dowożenie dziecka na takie zajęcia na pewno będzie dla nas kłopotliwe. Dla dziecka oczywiście także. Wracając do ceny to trzeba pamiętać, że wiele domów kultury organizuje bezpłatne zajęcia dla dzieci. Warto się rozejrzeć. Są także zajęcia, do których dopłacić należy zaledwie kilka złotych. Nie będzie to dla nas duży wydatek, a pomożemy naszemu dziecku spełniać jego marzenia. Na pewno w przyszłości będzie nam za to wdzięczne i będzie zadowolone, bo będzie robiło co może.

comment closed

Copyright © 2018 Portal Zabawowy · All rights reserved · WordPress Theme designed by Theme Junkie