Jak zabawić dziecko?

Wybierając zabawy dla 3 latka trzeba być bardzo ostrożnym. Trzeba wybierać gry w taki sposób, aby nie tylko zająć czas dziecka, ale także rozwijać u niego to, co najważniejsze. Jeśli mamy pod opieką kilkoro dzieci to na pewno warto zabawić się w czarodziejską chustę. Nie ma lepszej zabawy dla 3 latka. W tym przypadku siada się w kółeczku, później jedna osoba bierze do rąk chustę i przekazuje ją dalej. Chusta musi przejść przez ręce każdego, kto uczestniczy w grze. Chustę za każdym razem przekazuje się w taki sposób, jakby miała ona inne właściwości, była na przykład bardzo gorąca czy też miała kolce.

Można wymyślać wszystko, czego tylko zapragniemy. Warto także wspomnieć o tym, że tego typu zabawy dla 3 latka nie wymagają żadnego wkładu finansowego. Potrzebny jest tylko kawałek materiału. Jednak niekoniecznie musi być to materiał. Przekazywać można sobie także inne przedmioty. Jednak muszą być one bezpieczne dla dzieci. Trzeba mieć to na uwadze. Jeśli chcemy pobudzić nasze dziecko do działania i poruszyć jego wyobraźnię to możemy zabawić się w projektanta. Można dać dziecku jakąś jego starą koszulkę lub kupić mu nową. Można dać dziecku możliwość samodzielnego przyozdobienia takiej koszulki. Takie zabawy dla 3 latka są naprawdę bardzo ciekawe. Nie będzie się ono nudziło projektując własną koszulkę. Można to zrobić na wiele sposobów. Można koszulkę pomalować jakimiś farbami. Jeśli chcemy sprawić dziecku jeszcze większą frajdę to możemy kupić specjalne farby dla ubrań. Wówczas nasze dziecko będzie mogło nosić przyozdobioną przez siebie koszulkę. Do takiej zabawy będziemy potrzebować oczywiście koszulki. Najlepiej byłoby gdyby była to zwykła, biała koszulka. Dziecko będzie także cieszyło się z tego, że może pomalować po koszulce. Do ciekawszych zabaw należą także zabawy dla 3 latka taneczne. Dzięki nim nasze dziecko nabierze pewności siebie, będzie umiało wyrażać swoje emocje. Wystarczy puścić dziecku jakąś piosenkę i na pewno będzie się przy niej bardzo dobrze bawiło. Inne zabawy dla 3 latka to na przykład tajemnicza skrzynka. To ciekawa zabawa. Do wykonania naszej skrzynki będziemy potrzebować oczywiście kartonu.

Może to być jakiś stary karton, który do niczego nie będzie nam już potrzebny. Później trzeba obkleić wszystkie ściany pudełka kolorowym papierem. Następnie trzeba karton udekorować. Tutaj można puścić wodze fantazji. Można to zrobić z dzieckiem. Może to zrobić samo. Oczywiście należy doprowadzić do tego, aby jedna ze ścian pozostała ruchoma, bo inaczej nie będziemy mogli otworzyć pudełka. W kartonie chowa się rzeczy, a później dziecko wkłada z zamkniętymi oczami ręce do pudełka i musi rozpoznać co trzyma w ręku. To bardzo ciekawa zabawa. Dzieci bawią się przy niej doskonale i tak naprawdę nie wymaga wiele. Do dekorowania skrzynki można użyć tego, co się ma pod ręką. Do środka także wkłada się rzeczy, które znajdują się w pobliżu. Jak widać bawić można się na różne sposoby. Warto jednak za każdym razem sprawić, aby zabawy dla 3 latka miały także jakiś inny aspekt, na przykład edukacyjny czy rozwojowy.

comment closed

Copyright © 2018 Portal Zabawowy · All rights reserved · WordPress Theme designed by Theme Junkie