Jak się imprezuje w Polsce

Czy w Polsce clubbing wciąż jest popularny, a może umiera? Dlaczego tak się dzieje i czy polska kultura clubbingowa w ogóle istnieje? To ważne pytania, które mają podłoże socjologiczne, bo tka naprawdę polska kultura clubbingowa nie jest czymś zwykłym, to, jacy ludzie i dlaczego chodzą do klubów jest ważne z perspektywy socjologicznej.

Kiedyś kluby w Polsce były bardzo popularne, wiele osób chodziło do klubów, aby spędzić tam wieczór ze znajomymi, często zmieniano kluby, aby zabawa była jeszcze lepsza, ale ta polska kultura clubbingowa wydaje się pozwoli umierać, coraz częściej zamiast klubów wybieramy bary i knajpy, powali wracamy też do dyskotek, które są przede wszystkim tańsze.

Polska kultura clubbingowa zaczęła się zmieniać głównie ze względu na fakt, że ceny oferowane przez kluby są zbyt wysokie. Już na wstępie jesteśmy zmuszeni do opłacenia dość wyraźnej sumki, z którą nic nie dostaniemy. Dla przykłady w klubo-barach, gdzie jest muzyka, ale można też posiedzieć i pogadać, za bilet wstępu dostajemy drinka przy barze. Takie rozwiązanie jest dla nas bardziej satysfakcjonujące niż wizyta w klubie, gdzie za 30 złotych, które daliśmy kasjerce nie dostaniemy nic.

Polska kultura clubbingowa zaczęła się zmieniać również ze względu na wszechobecną selekcję w klubach. Fakt, ze wyglądamy nie tak, jakby chciał tego bramkarz zniechęca nas do łączenia po klubach, tym bardziej, że ceny za alkohol są naprawdę wysokie. Co więcej, jeśli w klubie rezerwujemy sobie lożę musimy za nią zapłacić, do tego dochodzi cena za bilet i ogromne ceny za alkohol, który bywa naprawdę kiepskiej jakości.

Teraz polska kultura clubbingowa wygląda inaczej niż kiedyś, zamiast przebywania w klubach i imprezowania do białego rana, gnieżdżąc się na małym parkiecie z innymi osobami, wybieramy bary, gdzie zatrudniany jest dj lub też dyskoteki, które, jak wspominano wracają do łask.

Ale kluby wciąż żyją i w związku z tym uważa się, ze polska kultura clubbingowa wciąż istnieje, ale tak naprawdę ruch w klubach jest tylko wtedy, gdy organizowane są jakieś atrakcje, weekend klubowy, czyli imprezy w różnych klubach na tym samym bilecie. Z czego to wynika? Z faktu, że nie stać nas na imprezowanie. Kluby są domeną młodych ludzi, a więc polska kultura clubbingowa donosi się do studentów, których nie stać na bilet, a tym bardziej bardzo drogie drinki. Dlatego w klubach jest coraz mniejszy ruch, co może doprowadzić do sytuacji, w której faktycznie kluby zaczną zmieniać swoją politykę, bo ich liczba klientów zacznie drastycznie spadać. Za rok lub dwa może dojść do sytuacji, w której kluby zmienisz opłatę za wstęp lub na przykładzie barów zaczną wprowadza bilety, które można wymieć na drinki przy barze. Na razie jednak polska kultura clubbingowa zaczyna umierać śmiercią naturalną, stawiamy na bardziej kameralne miejsca, coraz częściej zamiast klubów wybieramy dobre restauracja i imprezy w plenerze. Ponadto trzeba zaznaczyć, że kluby są dla nas interesujące tylko do pewnego wieku. Tak naprawdę z wiekiem coraz bardziej wolimy zacisze domowe, ewentualnie spotkanie ze znajomymi, a nie wielkie imprezy.

comment closed

Copyright © 2018 Portal Zabawowy · All rights reserved · WordPress Theme designed by Theme Junkie