Dzieci na podwórko

Do niedawna na podwórkach roiło się od dzieci. Teraz więcej czasu spędzają one w domach – przed telewizorem czy komputerem. Rodzice obawiając się o nich, nie wypuszczają dzieci na podwórka bez opieki. To zdrowe podejście, o ile rodzic ma czas na to, aby wyjść z domu i spędzić czas z dzieckiem na zewnątrz. Zabawy w plenerze odgrywają bardzo ważną rolę w rozwoju dziecka. Korzyści jest naprawdę wiele. Zabawy w plenerze to przede wszystkim aktywność fizyczna. Wiadomo, że nie każde dziecko uwielbia lekcje wychowania fizycznego, które organizowane są w szkołach.

Dla takich maluchów ruch na placu zabaw będzie na wagę złota. Dziecko na taki ruch zawsze będzie miało z pewnością siły oraz ochotę. Siedzący tryb życia jest naprawdę bardzo szkodliwy. Jeśli będziemy z dzieckiem siedzieć w domu całymi dniami to tak naprawdę będziemy mu szkodzić. Zabawy w plenerze zapewnią dziecku odpowiednią dawkę ruchu. Dzięki takim wyjściom dziecko z pewnością będzie miało także okazję do nawiązania nowych kontaktów oraz znajomości. Nie da się tego uniknąć. Być może na podwórku podczas zwykłej zabawy w plenerze dziecko pozna swojego przyjaciela na całe życie. Oprócz tego wyjścia z domu i zabawy w plenerze wiążą się z budowaniem kreatywności u dziecka. Często okazuje się, że dziecko, kiedy zostanie oderwane od najnowszych technologii, nie ma co robić, nie wie co robić. Kiedy będzie wychodziło na zewnątrz to na pewno zauważymy, że wcale nie potrzebuje ono elektroniki, aby się bawić. Zwykły plac zabaw może stać się naprawdę wyjątkowym miejscem. Zwykły chodnik, jakiś patyk czy też piaskownica może stać się miejscem, w którym nasze dziecko będzie się bawiło nawet kilka godzin. Nie można podsuwać dziecku cały czas jakiś gotowych rozwiązań. Nawet jeśli chodzi o zabawę. To nie nauczy go niczego. Trzeba dać mu swobodę w zabawie. Zabawy w plenerze kształtują także charakter dziecka. Na pewno nie ukształtuje ono swojego charakteru żyjąc w wirtualnym świecie. Dzieją się tam rzeczy straszne. Gry są brutalne. Lepiej byłoby, aby dziecko nawiązywało normalne kontakty ze swoimi rówieśnikami. Będzie to dla niego zdecydowanie lepsze. Dziecko podczas zabawy w plenerze będzie napotykało na różne sytuacje, które będzie musiało samo rozwiązać. Na placu zabaw spotka na pewno różnych ludzi, z którymi często nie będzie się zgadzało.

Dzięki temu wszystkiemu dziecko będzie uczyło się rozwiązywania problemów, a także radzenia sobie w różnych sytuacjach. Dziecko w ten sposób nauczy się nie tylko tego, ale także stanie się bardziej samodzielne. Przecież rodzic nie może cały czas kontrolować swojego dziecka i dokonywać za niego wyborów. To nie nauczy naszego dziecka niczego. Nie poradzi sobie ono w późniejszym życiu. Podczas zabawy w plenerze dziecko będzie także wzmacniało swój system odpornościowy. Jeśli będziemy trzymać dziecko z dala od podwórka w obawie, że będzie miało ono do czynienia z różnymi bakteriami, to na pewno mu tym nie pomożemy. Wiadomo, że sterylne warunki zapewnią mu zdrowie i pozwolą uniknąć chorób. Jednak w końcu dziecko i tak będzie miało z nimi do czynienia. Jeśli nigdy wcześniej nie będzie miało kontaktu z florą bakteryjną to na pewno będzie w przyszłości chorowało. To nieuniknione.

comment closed

Copyright © 2018 Portal Zabawowy · All rights reserved · WordPress Theme designed by Theme Junkie