Ciekawie zorganizuj czas

Dzieci uwielbiają różne wyzwania. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się konkursy dziecięce. Organizuje się je w przedszkolach na różnego rodzaju balach, na przyjęciach urodzinowych dzieci, ale można także zorganizować je w domu, dla własnej pociechy. Dzieci nie lubią siedzieć w domu i się nudzić. Do rodziców należy to, aby sprawić, żeby dziecko nie nudziło się i bawiło się dobrze, nawet w domu.

To wszystko zależy od kreatywności rodzica. Konkursy dziecięce są idealnym wyjściem z tej sytuacji. Jeśli organizujemy przyjęcie, którego atrakcją mają być konkursy to wówczas odpowiednio wcześniej musimy zgromadzić wszystkie niezbędne do gry rekwizyty. Trzeba także zadbać o nagrody dla dzieci. Muszą mieć one o co walczyć. Konkursy dziecięce z nagrodami są znacznie ciekawsze. Dzieci wówczas znacznie bardziej się starają. Jeśli przygotowujemy konkursy dziecięce tylko i wyłącznie dla naszego dziecka to nagrody nie są obowiązkowe, ale można także od czasu do czasu coś zaproponować w zamian swojemu dziecku. Ciekawy konkurs to ukryte skarby. Jak sama nazwa wskazuje, ukrywamy w domu cukierki, które są skarbami i mówimy dziecku lub dzieciom, aby odnalazły cukierki. Dziecko, które odnajdzie największą ilość cukierków wygrywa konkurs. Jeśli akurat nie mamy pod ręką cukierków to oczywiście możemy schować w różnych miejscach w domu także inne rzeczy i później powiedzieć dziecku, aby ich poszukało. Bardzo ciekawe konkursy dziecięce to także gry typu kto złapie balon. Dzieci chodzą wokół balonika, a później na sygnał starają się złapać balon. Ta zabawa sprawdzi się z pewnością wśród większej ilości uczestników. Wówczas balon będzie uciekał z rąk uczestnikom i będą oni mieć z gry jeszcze większą frajdę. Konkursy dziecięce są bardzo różne. Można tutaj wymienić także zgrabne ręce. To gra, która polega na tym, że wrzuca się ziarnka do jakiegoś pojemnika czy butelki. Kto zrobi to najszybciej ten wygrywa. Każde ziarenko wrzuca się do pojemnika pojedynczo. Te konkursy dziecięce nie wymagają jakiś specjalnych rzeczy i przyborów. Można to zrobić przy pomocy rzeczy, które znajdują się pod ręką w domu. Jednak są też konkursy dziecięce które wymagają zakupu jakiejś rzeczy. Jednym z takich konkursów jest na przykład gra kto pierwszy.

Tutaj potrzebować będziemy piłeczek pingpongowych. Nie są one w każdym domu. Oprócz tego do przeprowadzenia zabawy będzie nam potrzebna łyżeczka. Dziecko przenosi piłeczkę na łyżeczce w wyznaczone miejsce. Gra ta znana jest wszystkim z wersji z jajkiem. Jednak jajko to w przypadku małych dzieci dość niebezpieczne wyjście, gdyż przecież nie będzie ono za każdym razem docierało do określonego celu. Będzie zdarzało się, że jajko mu spadnie. Nikt nie chce mieć jajek na dywanie. Jeśli mamy pod opieką dwójkę dzieci to wówczas można na przykład dać im balon i dać im się bawić w taniec z balonami. Tańczy się w parach, a balon trzyma się między głowami. Nie można balonu dotykać rękami. Pary tańczą do czasu, kiedy balon nie spadnie na podłogę. Dzięki grom i zabawom dziecko spędzi miło czas i będzie mogło rozwijać swoje umiejętności.

comment closed

Copyright © 2018 Portal Zabawowy · All rights reserved · WordPress Theme designed by Theme Junkie