Angielski dla dzieci w formie gry i zabawy

Szkoły językowe, które oferują naukę języków dla najmłodszych już dawno zrozumiały, że dzieci to dla nich z punktu biznesowego bardzo ważny target. Niedawno szkoły językowe dostępne były głównie dla dorosłych, no bo trudno było oczekiwać, że będą do nich uczęszczać zainteresowane językiem maluszki. Dzisiaj to już wszystko wygląda zupełnie inaczej, ponieważ małe dzieci mają już często do czynienia z obcym językiem. Przynajmniej tym pochodzącym z Wielkiej Brytanii i Anglii. Mowa oczywiście o języku angielskim, którego dzisiaj uczą się już nawet trzylatki. I co najważniejsze to to, że trzyletnie maluchy chcą się tego języka uczyć a na lekcję języka chodzą z wielką radości i zapałem. Cały czas podkreślmy, że mówimy tutaj o języku angielskim i tylko i wyłącznie o tym, ponieważ w szkołach właśnie angielski oferuje się dzieciom już od trzeciego roku życia. Ale oczywiście nie we wszystkich szkołach a jedynie tych, które o pracy z dziećmi maja pojęcie. A do tego potrzeba doskonałych pedagogów z wykształcenia i z zamiłowania do pracy z małymi dziećmi.
A angielski dla dzieci znacząco różni się od tego dla dorosłych. Przede wszystkim nauka odbywa się tylko i wyłącznie poprzez gry i zabawy. Nie ma więc klasycznej nauki i przymusu uczenia się języka angielskiego w domu. Taką naukę może prowadzić rodzic z dzieckiem w domu indywidualnie. W szkółkach językowych dla najmłodszych wszystkie zajęcia przyjmują formę dobrej zabawy, którą dzieci zapamiętują, a dzięki temu zapamiętują również poznane na zajęciach angielskie słówka. Coraz więcej szkółek językowych decyduje się na zatrudnienie pedagogów z doświadczeniem w pracy z dziećmi, oczywiście są to pedagodzy uczący języka obcego.
Warto jeszcze zastanowić się nad tym, jak to się dzieje, że dzieci tak chętnie dzisiaj uczą się tego języka angielskiego. Chyba dlatego, że na platformach satelitarnych dostępne są kanały tematyczne z bajkami dla dzieci. Ale te bajki są dwujęzyczne a ich bohaterowie mówią i po polsku i po angielsku. Bajki te również zrobione są w takiej koncepcji gry i zabawy, dzięki czemu dzieci bardzo dużo z nich zapamiętują. Jeśli rodzice wszystko dziecku dokładnie tłumaczą to naprawdę z tych bajek mogą one wynieść bardzo dużo pożytecznej wiedzy. Bajki te są też zrobione w koncepcji dialogu z dziećmi, dzięki czemu dzieci muszą odpowiadać na pytania zadawane przez bajkowych bohaterów. To wszystko sprawia, że między bajką dwujęzyczną a dzieckiem zachodzi odpowiednia interakcja wzmacniająca pamięć dziecka co do poznanych właśnie zwrotów i wyrażeń. Resztę pracy muszą wykonać właśnie nauczyciele językowi w szkołach organizujących zajęcia dla małych dzieci. NA tych zajęciach zabawa to podstawa, ponieważ małe dziecko nie siądzie jak w szkole i nie usiedzi w jednym miejscu przez całą lekcję języka. A lekcje dla dzieci trwają zazwyczaj po około trzydzieści minut. Trzydzieści minut dobrej zabawy dla dziecka, dzięki której zapamiętuje słówka i uczy się nowych to naprawdę bardzo dobry czas, który warto zainwestować już pod kątem przyszłości naszej pociechy.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

Copyright © 2018 Portal Zabawowy · All rights reserved · WordPress Theme designed by Theme Junkie